| anonim_4396 a întrebat:

Ajutati-ma,va rog! Am contactat un virus foarte urat de pe internet, dispozitivul mobil(telefonul) imi precizeaza ca a fost infectat cu un Trojan 9NC si 4 virusi.
Am un tel marca U tok 400 D(slab).
As mai putea sa-l salvez? Daca da cum?
Multumesc antiticipat si ofer funda!

Răspuns Câştigător
| Ora de net a răspuns:

Buna,

Ne pare rau ca ai intampinat o situatie atat de neplacuta.

Pentru a reface telefonul te sfatuim sa il treci in Safe Mode si mai apoi sa dezinstalezi aplicatia infectata. Daca acest lucru nu functioneaza, reseteaza complet telefonul la setarile lui din fabrica si virusul va disparea.

Pe viitor, ai mare grija ce aplicatii instalezi si foloseste un program antivirus.

1 răspuns:
| dragosbogdan001 a răspuns:

Da, il duci la devirusat. Doar daca nu cumva gasesti un antivirus destul de bun ca sa detecteze si sa stearga virusul.