| anonim_4396 a întrebat:

Merge sa sterg un virus Trojan cu un antivirus? Ca daca mi-e infectat vreau sa-mi salvez PC-ul.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Încearcă în felul următor: descarcă şi instalează Malwarebytes' Anti-Malware, este gratuit şi îl găseşti pe site-ul oficial, este şi cu interfaţă în limba română. După instalare dai Actualizare şi apoi dai o scanare completă şi ştergi din Carantina viruşii găsiţi. Succes şi numai bine!

5 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Problema este a ta ca te panichezi usor, AVG este un antivirus beton si chiar la incercarile tale disperate de a porni un program ce are amprenta unui virus, acesta iti va da cu flit te asigur nu iti va porni programul ala in veci.
Deci stai calm lasa dreak malware si alte bazaconii ca avg ul face tot, iti izoleaza acesul tie muritor de rand, el se lupta cu milioane de biti pe secunda perfizi, pe tine te flituieste la fiece pas te asigur si compul va fi curat for ever (intodeauna )ai doar grija sa fie la zi cu updatele.
Succes si fii calm.:-))

| victoras2002 a răspuns (pentru traveler):

Mersi trebuia pe tine sa ai raspunsul castigator.

| victoras2002 a răspuns:

Mersi pentru sfat. Acum stiu cam sa ma apar. Dar mai te intreb ceva. Eu mai am AVG si Avira antivirus. El nu sunt bune?

| victoras2002 a răspuns:

Pai am odata unul gasit in counter strike si l-am ster imediat ca m-a anuntat antivirusul.

| DiavoloMarian a răspuns:

Merge dar ai grija intai sa vezi ce ti-a afectat, ce fisiere.ca daca ti-a afectat vreun fisier din windows ca: win32, iar antivirusul ti`l sterge s`ar putea sa-ti bulesti windowsu`l happy