| georgian47 a întrebat:

Am inteles ca legile in Germania sunt foarte stricte in privinta downloadului. Am descarcat doua programe si nu stiu daca voi primi vreo amenda sau ceva. Cele doua programe sunt:

- unul este de pe http://www.sammobile.com/

iar al doilea

- http://androidhost.org/wmmOt

Va rog spuneti-mi o sa primesc ceva amenda?

Răspuns Câştigător
| doctorandus a răspuns:

Programele sunt gratis (libere). In general firmwareul pentru mobil este gratis. Are dezavantajul ca poti strica definitiv mobilul.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Citeste licentele programelor.
Daca sunt free sau sharware, atunci nu vei fi amendata, dar pastreaza copia licentelor.
Amenda poti plati pentru folosire de programe "sparte", pentru care ai obligatia de a plati, dar ai omis-o.

| georgian47 explică (pentru Bula):

Am inteles, dar le-am luat free, doar sa incerc, iar primul nici macar nu trebuie instalat. e vreo problema.Te rog mult uita-te si tu pe aceste site-uri si vezi daca le-am luat ilegal, te rog eu mult de tot.

| RAY a răspuns:

Daca descarci ceva ilegal primesti amenda muzica, filme, jocurii etc
descarcarea nu e interzisa, poti descarca toata ziua ce este legal, vizionarea online este legala

| Ora de net a răspuns:

Buna Georgian,

Daca locuiesti in Germania si vrei sa afli mai multe despre legile pe care trebuie sa le respecti in mediul online te invitam sa accesezi http://www.nummergegenkummer.de

| David1020 a răspuns (pentru doctorandus):

Bro,am inteles ca pe calculator nu poti instala jocuri, gen pe telefon am inteles ca poti doar de pe Google Play si atat, e adevarat?

| doctorandus a răspuns (pentru David1020):

Pe calculator poti folosi Bluestacks sau Android x86, deci cred ca trebuie sa descarci jocuri pe format x86 (Intel/AMD).