| Lenakathrynn a întrebat:

Bună,chiar nu știu cui să spun asta cui să cer ajutorul în chestia asta de aia vă întreb pe voi,primesc într-una hate pe social media fără nici un motiv și mă afectează foarte mult,de fiecare dată când primesc un comentariu de hate pe tik tok îl șterg dar tot afectată rămân după comentariu pentru ca am impresia ca toată lumea mă urăște, va rog spuneți-mi cum aș putea sa nu mă bag inseama comentariile de hate de pe social media, și acum câteva zile cineva m-a vazut in autobuz și a zis ca mă știe de pe tik tok si o început să mă lovească și sa își bată joc de contentul meu

3 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Sau ai putea să renunți complet la mizeria aia de TikTok

| DonMoldo a răspuns:

Nu mai postezi si gata, nu inteleg la ce te ajuta postatul asta pe tiktok

| AndrewCBK a răspuns:

Hmmmm. CyberBullying.

Dacă ai devenit afectată din pricina social media, ar cam fii cazul să stopezi puțin interacțiunea ta, cu platformele de genul, in cazul in care esti creator de continut, sa te opresti, daca ti-ai luat bullying fizic, din cauza tik tok-ului, este absolut infricosator, daca s-a extins si real, trebuie raspuns puternic si sa opresti putina vreme, postatul pe tik tok.
Nu cred, ca tik tok-ul, este mai de pret de cat sanatatea ta mintala, buna statarea ta.