| VrinceanuAdriana a întrebat:

Bună ziua am și eu o problema a făcut cineva un cont de tik tok fals și ii scrie lu cumnata mea mesaje sa ma denigreze.
Cum pot sa aflu cine a făcut contul ala?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu poti decat sa ghicesti

| gabicoo a răspuns:

Apelează la Ci Re Shika - nepoata Mamei Omi-Da. Doar ea poate afla despre cine este vorba. Scoate și argintul viu.

| TheGentleman a răspuns:

Depui plângere la poliție. În câteva zile îl găsesc pe respectivul

| Dragobeta a răspuns:

Nu poti afla. Dar poti raporta contul ca fiind fals.

| iliiiinca a răspuns:

Nu poti. Daca vede ca nu-i faci jocul si nu-i oferi atentie, nu cred ca o sa mai dea mesaje. Da mesaje ca tu sa reactionezi

| colonelumorteni a răspuns:

Spune-i asa:,, fa cont ca sa ma denigrezi nu pot sa aflu cine esti'' apoi il iei la misto plangand ca o actrita':,, te rog nu mai faaa cont lasa-ma, te rooog eu''dupa ce ai capacitatea sa te amuzi si vezi cat de neaos e te dai de gol si daca vede ca isi pierde timpul explodeaza de,, fericire''

| colonelumorteni a răspuns:

Am patit asta...cineva facea cont cu mine si n-am aflat cine, cu un ochi radeam si cu unu plangeam.Cand am schimbat povestea hartuirii in una nefavorabila pentru cel care ma hartuia l-am terorizat pana a plecat singur.Radea odata mai ramasese ceva funny din fata mea si trauma mea pe care mi-o daduse tot timpul la telefon.Sa auzit o lama de cutit pe un fier(eu ascuteam lama) si s-a descarcat ca ursuletu pe baterii rasul lui de la celalalt capat al firului.Eu am imprumutat o atitudine de psihopat vazuta intr-un film si fumam arogant ca si cum:,, lasa ca vezi tu sefule''mi-am pastrat calmu ca sa inventez diferite scenarii care sa-l traumatizeze si sa-l plictiseasca pe hartuitor, sunete horror, muzica horror si respirat lent ca si cum as scoate fumul din gura in timp ce-l fac bucatihee heedadeam doar raspunsuri scurte si respiram lent, ascuteam lama iar,, ok'' vedem, da, am inteles, am inteles. Fara sa discut cu el multe lucruri. Apoi il sunam si nu vorbeam mult decat:,, ce faci ma'? Da cu ton superior de Ceausescu aceeasi tehnica fumat, respirat si ascutit lama(sa cam speriat putin cred))Ai dadeam decat seen in timp ce ma uitam in oglinda apoi pe messenger trecandu-mi lama de cutit pe la barba ca Derek din sunset beach in timp ce fumam arogant citeam mesajele lui iar muzica de pe Youtube dark horror 3 hours se auzea la mine in boxe ca sa-mi creeze si mai mult filmul razbunarii. Simteam ca da inapoi ca cedeaza psihic pentru ca doar citesc mesajele si nu zic nimic.Cand a vazut ca toata treaba facuta nu mai are farmec pentru el nu mai poate nici sa rada s-a dus cred ca la altullaughing)))Pana sa imi inchida apelu a zis odata agitat;,, Nu ma mai suna ma(cuvinte urate de mama etc)dupa nu mai raspundeahee hee)Sa intors jocu am luat 2 pumnale;,, hai la lupta"'a inceput sa ma amuze situatia ca pentru el devenise un joc esuat. Daca n-ai atitudine in fata la asa ceva ajungi ca in cazurile alea de la stiri.Eu am interactionat odata cu un hartuitor al cuiva care produsese unei fete o mare trauma psihca.A fost distractia mea hartuitoru in noaptea aia eram rupt de beat, incat am zis in mintea mea:,, totusi omu asta e si el un om poate nu e bine ce fac' imi ea mila de calauhee heeEu iubesc astea m-am implicat la 37 de ani in cazu copilei batute din targu jiu care a fost data la stiri, si am invins clanu lu borusika de copii de 13 maxim 15 ani da nu cu teorii de alea consiliere psihologica ca un adult era sa ma ia garda.M-am luptat cu un copil pletos david gabrielle de 12 ani care avea pistol de jucarie zicea ca vine dupa mine am stat ascuns intr-o camera cateva nopti