| Lilibubu a întrebat:

Cine l-a creat pe dumnezeu?

15 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Sunt lucruri atat de mari in lumea inconjuratoare incat ele nu pot incapea in mintea noastra. Si daca ele nu incap, atunci omul nu le accepta. Le va accepta doar atunci atunci cand le va putea intelege, si daca va dori.
Ca cineva sa gaseasca raspuns la intrebarea existentei divinitatii, trebuie ca mai intai sa fie convins de existenta lui Dumnezeu.

Unii oameni mai pot sa sara cate 2-3 trepte pe scara blocului; dar in privinta lucrurilor spirituale nu putem sa sarim peste trepte.

Răspuns utilizator avertizat
| Nemessys a răspuns:

Nimeni.
Ma mir cum de religia nu a gasit o minciuna pentru asa ceva rolling on the floor

| Pool77 a răspuns:

Nimeni, inca n-a creat cineva ceva insexistent.

Răspuns utilizator avertizat
| PsyhoChild a răspuns:

Ai lovit pe crestini unde ii doare cel mai mult

| DorelExpertu a răspuns:

Cum p l m sa intrebi asa ceva, gândește în p l m înainte să intrebi asta!

| Nemessys a răspuns (pentru DorelExpertu):

Ia zi tu domnule un raspuns.
Macar el se intreaba, gandeste, nu trage concluzii aiurea despre ce aude si in stanga si-n dreapta. Bravo lui ca intreaba. Decat sa creada ca prostu' despre asta, mai bine cerceteaza si dupa ia el o decizie.

| DorelExpertu a răspuns (pentru Nemessys):

Pai zi tu daca tot faci pe desteptu.
De ce sa-mi bat eu capu cu intrebarile fara raspuns ale altora? I-am spus sa gandeasca inainte sa intrebe ceva la care nu exista un raspuns eligibil, dar tu mister, deja incepi sa tragi concluzii pripite.

| Nemessys a răspuns (pentru DorelExpertu):

Dar cine naiba te pune sa-i raspunzi la intrebare? Si eu dau aici de o groaza de intrebari care nu le stiu raspunsul. Dar macar nu comentez aiurea.

| DorelExpertu a răspuns (pentru Nemessys):

Pai de ce naiba mai intrebati daca stiti ca nu exista raspuns eligibil la intrebare? Cine naiba va pune sa intrebati daca nu vreti sa primiti raspunsuri? Daca nu ati intreba nu as mai raspunde, e logic! Use your brain! De ce sa intrebi ceva fara raspuns coerent? Doar pentru a te lua de cei care raspund? Sa le spui ca abereaza? Si nici macar nu ai pus tu intrebarea.
Poate omul a uitat sa se gandeasca la intrebare, eu i-am spus ca ar fi normal sa se gandeasca poate stie si el raspunsul, de ce sa aleaga calea usoara? E mai usor sa intrebi pe Facebook direct din pat "Ba Ghita ba, ploua afara?" dar pana iti raspunde ala poti merge frumos la geam sa te uiti sa te convingi, ca poate ala te minte. Alegeti si voi calea grea. Ganditi!
Si chiar si asa sa luam raspunsul tau, tu ai spus ca "Nimeni" asta nu tot comentariu aiurea e?

Asa intrebare asa raspunsuri, keep calm and drink vodka.

| TeIauLaMisto a răspuns:

Buna! ♥️
Pe Dumnezeu nu l-a creat nimeni, insa El i-a creat pe toti.
El nu are inceput si nici sfarsit.
A existat dintotdeauna, si va exista intotdeauna.
Sper ca te-am ajutat! ♥️

| mimimumu a răspuns:

Nimeni.
El creeaza.
Dumnezeu nu are inceput si nici sfarsit.

Răspuns utilizator avertizat
| LoneGunman a răspuns:

Extraterestrii, din galaxia Andromeda