| alexalx1234 a întrebat:

Este adevarat?
https://m.cancan.ro/......e-17368920

6 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Nu ca nici macar nu au cum sa verifice varsta corecta dar sa stii ca nu ar fi rau sa fie interzis pentru unele persoane

| peperonies a răspuns:

Adevarat si cancan in aceeasi propozitie nu prea se nimeresc.

| xSega a răspuns:

Da și nu prea, oricum copii sub 16 ani care primesc raport nu vor putea sa își mai activeze contul, vor trebui sa facă altul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe Facebook, trebuie sa ai minim 13 ani...nu inteleg ce legatura are 16.

| whatevernvm a răspuns:

Deja v-ați panicat

| Ora de net a răspuns:

Buna, Victor,

In luna mai 2018 va intra în vigoare un Regulament privind Protecţia Generală a Datelor (General Data Protection Regulation – GDPR) în legislația tuturor ţărilor Uniunii Europene, inclusiv în România. Acest Regulament îşi propune să îţi protejeze intimitatea şi datele personale pe Internet. Cu toate acestea, aşa cum este redactat acum, acest Regulament va înterzice persoanelor sub 16 ani să acceseze serviciile societăţii informaţionale (ceea ce înseamnă social media şi multe alte website-uri) dacă aceștia nu au consimţământul părinţilor sau tutorilor (articolul 8).

Dacă eşti un adolescent din UE, consecinţa acestei măsuri pentru tine este că nu vei mai putea socializa sau explora site-uri noi sau aplicaţii decât dacă părintele este de acord de fiecare dată.

Mai multe detalii poti citi aici http://oradenet.salvaticopiii.ro/......-personale