| Laurentiujr a întrebat:

Hei TPU, am și eu un site web și aș dori să știu si eu cum mă pot proteja de oamenii periculoși care îmi dau report pe un site de încredere iar alții nu pot face nimic.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca tu esti adminul site-ului respectiv, nu-ti poate da nimeni "report" si nu ti-l poate inchide nimeni.
Evident, nu ai voie sa postezi ilegalitati pe website-ul ala: sex, nuditati, acte sexuale cu copii, acte de violenta sau terorism, ca atunci esti detectat de "politia netului" si risti chiar puscarie.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru Laurentiujr):

Nu ai raspuns!
Esti propietarul website-ului?
Adica ai cumparat tu acel nume si domeniu?

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru Laurentiujr):

Probabil ai copiat vreun video si l-ai postat pe website-ul tau, fara drept de copyright. Te-au prins si te-au ars.

Totusi nu am inteels, daca este website-ul tau, despre ce "termeni si conditii" vorbesti? Pe ce website ai postat?
da-mi si mie website-ul ala sa vad despre ce-i vorba.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru Laurentiujr):

Imi pare rau sa-ti spun, dar tu nu ai habar ce vorbesti!
"Weebly" nu este propietatea ta, este a companiei americane Square Inc si este infiintata in 2018, avand peste 600.000 de abonati.
Tu probabil esti unul dintre ei, adica un mic chirias care trebuie sa se supuna Termenilor si Conditiilor de folosire ale acestui website.
Tu NU esti propietarul websiteului si nici domeniul lor nu-ti apartine.
Tu ai inchiriat un mic spatiu pe websiteul lor si cand ai fost prins ca ai incalcat termenii si conditiile lor, ai fost blocat si eliminat de pe website.

Daca nu ai afacerea inregistrata legal si oficial de stiri, muzica, filme, si nici nu platesti copyright la ceea ce re-difuzezi, atunci esti pasibil de pedeapsa legala.
Probabil ca te-au detectat cu "maruntisuri" daca te-au blocat si ti-au inchis accesul definitiv pe websiteul lor.