| Deasonyka a întrebat:

Hey happy cum pot sterge recenziile de la o pagina de Facebook? Sau macar sa le ascund? Sa nu apara de deloc si nici sa poata lasa recenzii lumea, stie cineva?

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Evaluările şi recenziile au fost înlocuite cu recomandări.
Deci, nimeni nu va mai putea adăuga recenzii. Cele deja existente, nu vor mai putea fi șterse, insă le poți raporta dacă consideri că au continut nedrept, de obicei reclamatile sunt insotite de screen-shoturi. Selectează „Trimite feedback" în meniul postării
Mult mai simplu e să ascunzi review-urile, decât să te complici

Pașii:
Pagina ta (numele)→ Setări→. Modele și file→ Recenzii (afiseaza recenziile. ai de ales intre Da si NU, dar tu vei bifa căsuța NU)→ Salvează
Asta e tot. Success!

| GabiDumitrescu a răspuns:

Valeu, ce ai patit? Stergi pagina, cel mai simplu! happy

| Furnicuta000 a răspuns:

Poti dezactiva recenziile, adica se vor sterge toate si nu va mai putea nimeni sa dea recenzii. Gasesti la setari sau tutorial pe Youtube, cauta in engleza