| Warysage a întrebat:

Am si eu o intrebare: la scoala am o profesoara de franceza care ne-a cerut pentru a doua nota sa facem obligatoriu 3 vloguri. Ideea e ca nu vreau sa apar pe internet si vreau sa stiu ce legi/regulamente au prevederi in legatura cu asta...

Răspuns Câştigător
| Ora de net a răspuns:

Salut,

Este dreptul tău să alegi ce vrei și ce nu vrei să postezi online.

Pentru a putea face în continuare proiectul care ți-a fost cerut la școală există și varianta de a-i da cele 3 vlogguri pe un stick sau DVD și să îi spui că nu este confortabil pentru tine și nu îți dorești ca acel conținut să apară online. E important pentru tine ca numai dumneaei să aibă acces la acel conținut și să nu-l distribuie altei persoane.

În plus, dacă vrei să-ți păstrezi identitatea, vlogg-urile pot fi făcute și anonim, în care să nu apari propriu-zis, să fii în spatele camerei și să modifici vocea.

Discutați, exprimă-ți punctul de vedere într-un mod clar și calm și vezi care este părerea dumneaei despre celelalte variante de a preda și face proiectul.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

După nici un regulament nu te poate obliga. Dar dacă refuzi, ea te poate oropsi la note, înafara oricărui regulament iar tu nu poți intra în litigiu deschis cu ea, decât foarte greu și să și învingi. Dar poți să fii anonim în vlog.