| curiosul122 a întrebat:

In 2020, cei de la cel.ro mai fac probleme din punct de vedere al comenzilor? Am comandat un PC cu ramburs si mi-e frica sa nu existe vreo problema, din ce-am citit pe internet cica ar fi site neserios, am inca posibilul de a anula comanda, a comandat cineva ceva de la ei recent? Multumesc

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cel.ro îs serioși, mi-am luat de 2 ori cred telefon de la ei.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

In general nu era vorba ca nu vin produsele, ca ele vin pana la urma, problema era la produsele care vin.
Din cate am auzit au mai fost cazuri de asa ceva de la cel. Dar nu cred ca o sa fie si cazul tau, pana la urma cand o sa vina, il verifici daca este ok si aia este.

De anulat comanda... o anulezi doar daca crezi tu ca asa trebuie, daca gasesti altceva mai bun si ai putea sa cumperi de acolo sau daca este mai convenabil asa. In rest, cred ca ar trebui sa astepti pana cand vine.

| xerxes1 a răspuns:

Sunt multe persoane care doar le testeaza produsele, le folosesc 10-15 zile apoi le trimit inapoi sub diferite pretexte, si tot ele dau comentarii negative.

| curiosul122 explică (pentru xerxes1):

Deci sa comand?

| xerxes1 a răspuns (pentru curiosul122):

Ai timp 15 zile sa testezi produsul si 2 ani garantie.