| RoxiiRoxana36 a întrebat:

Poate să-mi zică cineva de ce mi-i se tot șterg Facebook-urile? crying e al nu stiu câtelea cont pe care il tot fac, iar când ma conectez după un scurt timp, îmi cere sa încarc o fotografie cu mine, după aceea ma deconectează. crying(( am făcut si pe e-mail, si pe nr de telefon, chiar si pe G-mail.

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Fb is niste cretini in viata, te blocheaza pentru ca cineva te raporteaza.cauta sa faci alt cont cu alt nume, ceva nu stiu.Eu am contactat deja un avocat, sa vad ce o sa zica, vreau sa-i dau in judecata pe astia de la Facebook laughing mau blocat si pe mine exact dupa ce am facut ceva comentarii care n-au fost pe placul unora.Deci Facebook doar asa te blocheaza dupa raportari.Dar nu-i corect, ei miau trmis ca sa ma identific cu un act valabil laughing zic serios, ori sunteti cretini ori idioti, pe ce baza sa ma identific eu? Ca sa vada ei daca eu sunt persoana care foloseste contu.Sa vezi si tu cat de idioti sunt.Pai daca eu fac un cont cu nume de gaina, pun poza de corcodus cum dracu sa ma identific cu ce act?laughing de ras, dar astia trebuie raportati. Oricum o sa mai caut si alta sursa sa vad unde poti fi raportate websiturile astea, ca ele functioneaza dupa niste reguli, nu face fiecare ce vor.Nu trebuie lasati asa, iau oamenii de idioti cad de fapt cretinii is tot ei. Leam spus ba fratilor voi va auziti ce cereti? Daca eu am numele asta si poza X cum dracu sa va dau eu voua act cu poza de catel si nume de extraterestrulaughing zic voi ori ati innebunit ori suntti dea dreptu idioti.Nu vor sa discute vor act.Deci ei cauta sa stranga informatii, asta e parerea mea si astea is motive sa ceara act.Deci este un fel de atentat la intimitatea omului la libera exprmimare.Ei nu pot sa vina sa ceara act asa fara motiv, asa ca daca esti raortat cumva de cineva gata ala e si motivu, dar e un motiv de 2 lei.Eu nu-i las nicicum, desi am alt cont am facut alt cont imediat dar nu-i las sa ma ia de fraier. Oricum ii reclam eu pe ei, o sa gasesc eu unde anume.Sa vad daca avocatu asta imi da un raspuns, deja am confirmarea ca au primit emailul meu si au spus ca o sa-mi dea un raspus, am scris unui avocat care se ocupa de drepturile omului laughing bine nu in RO, sa vedem ce o fi.

4 răspunsuri:
| brioșicaviolet23 a răspuns:

Păi poate Facebook-ul crede că e doar un cont fake, din cauza faptului că nu îți pui o poza de profil. Nu trebuie neaparat sa pui o poza cu tine, poti pune o poza si cu fluturași sau ceva. Alt motiv ar fi faptul că cineva iti raportează contul. Sper ca te-am ajutat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca cineva iti da report. Si in cazul asta nu stiu ce solutie ar fi ca sa iti poti face unul fara sa fie nevoie sa dispara.

| relian a răspuns (pentru brioșicaviolet23):

Daca tu pui poze cu fluturasi Facebook cand o sa iti ceara act sa vada daca esti tu flurasu, adica fluturasii au acte cu poze, au nume? Pff nu stiam ca toate animalele si plantele din lumea asta au acte de identitate laughing e tare de tot.FB asta cere de unia un act cu numele si poza, sa vada ei ca tu esti ala care folosesti acel cont.Asa si daca ai poze cu fluturi cum te identifici? Asta vor ei, pai ce eu am poza in ID cu fluturi? Is niste cretini cum am spus, cauta sa colecteze informatii, alta explicatie nu este.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Daca ai incalcat termenii si conditiile Facebook (https://www.facebook.com/terms.php) atunci acestia au dreptul sa te impiedice sa iti mai faci cont. Printre motivele pentru care se intampla acest lucru se pot numara: faptul ca nu ai folosit numele tau real, faptul ca ai mintit cu privire la varsta ta, ai postat sau sharuit continut daunator.

Daca ai citit cu atentie termenii Facebook si consideri ca nu i-ai incalact, poti sa depui o contestatie aici https://www.facebook.com/help/103873106370583