| Steffana a întrebat:

În contul meu de Facebook mi-a fost schimbata adresa de e-mail. Nu știu de către cine.
Cu 1 săptămână în urmă mi-a fost dezactivat contul Facebook! Am făcut contestație, le-am trimis și poza de buletin. Acum când dau sa ma conectez îmi cere sa introduc parola Facebook... Dar mie mi-a fost schimbata și parola, cea veche nu îmi mai funcționează. Ce e de făcut? Posibil de asta nu îmi poate da drumul la cont ca trebuie sa mai îndeplinesc ceva... Nu știu! Dar dacă nu știu parola și nici reset nu-i pot da. Ce e de făcut? Va rog să-mi răspundeți cei care știți
Mai exista șanse de recuperare? De logare?

7 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Pai daca nu poți intra de unde știi ca ți-a fost schimbat mailul?

| Steffana explică (pentru Catrice):

Când dau 'resetare parola' îmi arată o adresa de e-mail. Aceea adresa de e-mail nu îmi aparține mie. Cred ca a unui hacker pentru ca eu pe acel cont aveam 30 k urmăritori. Nu știu cum sa mi-l mai recuperez! Dacă știți cum, ajutați-mă va rog! Dau funda

| SilentRain a răspuns:

Încearcă sa dai recuperarea parola prin nr de telefon

| Steffana explică (pentru SilentRain):

Deodată ce mi-a întrat acel cineva în cont fără ca eu să-mi dau seama când aveam acces la cont, mi-a șters și nr de telefon. A rămas doar aceea adresa de e-mail. Asa că... Asta ar însemna că contul mi s-a dus, nu?

| SilentRain a răspuns (pentru Steffana):

Sa dus...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred că mai ai ceva de făcut, deja ai încercat toate posibilitățile.
Sfatul meu este să-ți creezi alt cont pe care să ți-l securizezi mai bine.
Verifică dacă nu ai cumva un keylogger instalat în PC și nu mai lăsa pe oricine când vine la tine să-ți umble în PC.
Mie a vrut o persoană răuvoitoare să-mi intre în contul de Facebook acum câțiva ani dar aveam activată opțiunea de 2-step verification și nu a reușit.

| Steffana explică (pentru anonim_4396):

Cum să-ți securizezi contul încât ca nimeni sa nu-ți poată face niciun rău? Gen sa fie și identitatea confirmata și sa ai contul toată viata... Ce e de făcut?