| ReignForest a întrebat:

De ce sunt hacuită(nu știu cum să spun) mereu? Adică contul de Youtube a fost spart(când am intrat pe el era numele de cont schimbat)și după am schimbat parola și am pus autentificarea în 2 pași, de aseară nu mai pot intra pe el(îmi zice nu ai acces la acest product google, pe laptop), iar pe telefon îmi cere să adaug numărul de telefon pe acel mail cu care am contul de youtube.Am schimbat parola și am pus autentificarea în 2 pași și pe contul de google deoarece am primit un mail cum că cineva are acces la el.Pe twitter mi-a suspendat contul deoarece a fost spart(eu pot să mă conectez la cont, dar nu pot face modificări). Schimbat parola și autentificare cu 2 pași și la Instagram și Facebook, iar acum am văzut că aseară pe la 23:45 cineva a încercat de pe un edge(in windows 10) să se conecteze și a fost blocat(am schimbat iar parola).Ce să mai fac? A mai pățit cineva așa? Dacă da ce ați făcut? Rog seriozitate.

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai dusmani de aia, nu te place cineva vrea sa i ti faca rau, degeaba schimbi nume cont etc daca tu postezi aceleasi lucruri, ăla care i ti sparge tie contul stie ca esti tu după ce postezi ce mesaje ce like uri dai, pot fi chiar cei de la Youtube sau Instagram Facebook administratorii ei ti au suspendat contul asa ca poti sa faci 1000 de conturi noi, ei te au in baza de date si nu i ti mai permit sa faci conturi noi, ceva ai facut dar nu vrei sa spui, i ai deranjat cu ceva?

| ReignForest explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu am făcut nimic la nimeni, nu s-a mai întâmplat așa ceva niciodată. într-o duminică am instalat windows 11, iar a 2-a zi am instalat un joc(cred că era un fișier necunoscut) și cu Norton am șters cei 24 viruși.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru ReignForest):

Totusi mi se pare ciudat ca la mai multe ai conturile sparte, Instagram Youtube Facebook, trimite le lor mesaj sa te ajute ei sa i ti recuperezi vechile parole vechile conturi ca sigur ele exista in baza lor de date, mult succes.

| ReignForest explică (pentru CristiDinBucuresti):

De fapt contul de Youtube și cel de twitter nu le mai am și aia nu răspund în plus aseră la 23:45 am vrut să verific ceva pe Facebook și am intrat în Microsoft edge de pe laptop, dar problema ar fi că în notiifcarea primită scria clar edge(win 10) și eu am avut 10, acum am 11.Instagram-ul și Facebook-ul merg.

| Legion7X a răspuns:

Poate ți-a dat cineva ceva, poate o poză, sau ceva sau ai dat click pe ceva de la cineva și tu habar n-ai. De obicei un keylogger instalat citește tastatura.

| ReignForest explică (pentru Legion7X):

Am intalat un joc(care probabil avea alt nume) și la acolo la tip scria necunoscut și am dat pe da apoi am avut viruși

| Legion7X a răspuns (pentru ReignForest):

Probabil