| reginawow111 a întrebat:

Am o dereglare la messenger, se schimba nickname-ul și emoji-ul fără să-i fac nimic. Chiar dacă modific înapoi cum era, se modifica la fel cum vrea messenger-ul. Ce sa fac ca să fie ca înainte?

2 răspunsuri:
| GPA a răspuns:

1.Dezinstalează aplicația și instaleaz-o din nou, dar de data asta pe cardul SD, dacă ai unul

2.Schimbă parola contului

| Ora de net a răspuns:

Salut,

Să fii atentă ca de fiecare dată când încerci să îți schimbi nickname-ul dintr-un grup sau chat să dai save/set/aplică după ce l-ai scris pe cel pe care îl vrei. E important de știut că în fiecare grup sau chat poți avea câte un nickname și un emoticon. Dacă îl schimbi într-un chat cu o persoană, modificarea aceasta nu va apărea în toate conversațiile tale.

În plus, într-un chat orice membru poate să-ți schimbe numele sau emoticonul. De fiecare dată când cineva face o modificare, va apărea un mesaj în chat-ul respectiv cu cine a schimbat și care este varianta setată de persoana respectivă. Așa poți verifica dacă modificările pe care le vezi nu sunt făcute chiar de cel sau cei cu care vorbești.

Dacă în continuare se schimbă numele și emoticonul, poți încerca să te deconectezi și reconectezi la Messenger. E nevoie să accesezi de pe un calculator pagina ta de Facebook, iar din bara principală din partea de sus a paginii, unde apare și Numele, Acasă, Creează, să intri în meniu (triunghiul din partea dreaptă) -> Setări -> Securitate și conectare, iar în secțiunea "Unde te-ai conectat" vei vedea și numele telefonului tău. Dai click pe cele trei puncte din dreptul lui și apeși "Deloghează-te".

Acolo vei vedea toate conectările pe care le-ai făcut de pe orice dispozitiv. Te poți deconecta de pe cele care nu îți aparțin sau pe care nu le recunoști.

Sperăm să reușești să rezolvi această problemă.