| laeimbrea a întrebat:

Salut, aveti idee daca se poate intampla ceva rau daca fac o poză la permis spre exemplu, pe site-ul de la paysafecard se cere mai nou sa dovedești că ai peste 18 ani prin scanarea buletinului, a permisului sau al pașaportului.
Ce credeti, s-ar intampla ceva rau sau orice daca il scanez?
M-am gândit să fac asta cu permisul deoarece nu sunt atatea date cnp, astea.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E totu controlat vezi ca websiteul sa inceapa cu https// si lacatu verde

| laeimbrea explică (pentru mgtow):

Da, nu ma apuc eu sa bag pe toate site-urile, doar acolo pentru ca mai folosesc paysafecard... Si de asta întrebam.
Multumesc

| mgtow a răspuns (pentru laeimbrea):

Eu n-am fost tepuit niciodata cu cardul. Ma asiguram sa fie https// lacat verde si mai ales acum bagi cu amprenta pe telefon sau tastatura virtuala unde platesti nimeni nu te mai tepuieste ca pe vremuri

| laeimbrea explică (pentru mgtow):

Nu cardul bancar, eu ziceam de permisul auto ca sa iti verifici identitatea.

| mgtow a răspuns (pentru laeimbrea):

Intreabai pe ei daca accepta, e posibil sa refuze permisul

| doctorandus a răspuns:

Https... lol. Certificate de https poate obtine oricine in mod gratuit. Asa ca lacatelul respectiv ofera zero garantii ca nu e teapa.

| Ora de net a răspuns:

Bună!

Deși este o companie reală, există foarte multe persoane care au avut probleme cu acest serviciu. Sfatul nostru este să folosești alt tip de servicii în care știi că poți avea încredere - ex. paypal