| TheArchdduke a întrebat:

Buna TPU... am 16 ani si imi doresc sa depozitez bani intr-o banca, sau oriunde altundeva fara stirea parintilor, dar nu poti creea un cont bancar fara ca ei sa fie prezenti
Eu ma gandeam sa depun toti banii pe un cont paysafecard, iar cand voi avea 18 ani sa ii bag undeva anume de unde sa ii pot extrage... de pe un site de pariuri, de exemplu
Credeti ca ar functiona? Aveti vreo alta idee? :/ Va multumesc!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu prea ai ce face. La banci macar mai ai o dobanda (ING, Transilvania, etc). La Paysafecard dupa 12 luni incepe sa-ti ia comision de 10 lei lunar. Daca vrei sa-i scoti de pe un site de pariuri trebuie sa ai un card pe care sa-i depui. E mai complicat. Daca ai cardul de alocatie poti sa-i pui direct, acolo. Din cate stiu eu nu se ia comision.

2 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

M-ai bine ii depozitezi intr-un portofel ascuns la tine in camera, sub pat. etc. la banci cer dobanda

| ALGator a răspuns:

Intreaba la mai multe banci.