| syrjbbjrwvjjk46 a întrebat:

Aș dori să-mi folosesc poza din permisul auto și pentru alte diplome/legitimații/etc. Nu am găsit nimic pe net despre ce ar trebui să fac pentru a intra în posesia ei sau dacă este posibil măcar. Mă poate ajuta cineva vă rog? (aș putea să scanez poza așa cum este ea pe permis, dar nu este o opțiune practică).

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Scanezi poza dorita de pe permis, cu rezolutie de 1200px/inch.
Salvezi poza rezultata, iar o copie poti retusa, la nevoie.

| Violleta2022 a răspuns:

Este imposibil sa intri in baza de date a Politiei, ca sa furi poza, fie si a ta.

Fa-ti poze noi, la fiecare in parte, ca asa este normal, fiindca la diplome si legitimatii nu se fac poze copiate dupa alte documente.

| dullcat a răspuns:

Buna.Costa cativa lei sa iti faci un set de poze tip buletin, asa ca intrebarea ta mi se pare ciudatica.laughing