| Andrian30 a întrebat:

Mi-am facut un cont de Facebook folosind doar numarul de telefon in loc de adresa de E-mail, deci nu am folosit adresa de E-mail cand am facut contul si nici nu am avut vreodata. Dar acum nu imi pot reseta parola. DE CE? Ajutati-ma va rog!

Răspuns Câştigător
| danaieladaniela a răspuns:

Probabil findca ti l-ai facut cu numarul de telefon, dar iti recomand sa le dai un mesaj celor de la Facebook ei te pot ajuta.

3 răspunsuri:
| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Trebuie să trimită codul prin SMS, un cod din 6 cifre sau câte erau. Nu mai știu de când mi-am resetat ultima dată parola!

| Andrian30 explică (pentru danaieladaniela):

Cum sa dau un mesaj la Facebook?

| Ora de net a răspuns:

Bună!

Urmează pașii indicați aici https://www.facebook.com/help/213395615347144?helpref=topq Dacă nu reușești, poți accesa opțiunea Recover my account de la finalul paginii.

Pe viitor, te sfătuim să îți securizezi conturile (adresa de email, conturile pe rețelele sociale) setându-ți o întrebare de siguranță, un email alternativ sau numărul de telefon.