| AlexWEEP a întrebat:

A-s dori sa fac schimb cu cineva de pe OLX dar care nu este din județ de la mine și nu ne putem întâlni fata in fata. Cum se procedează?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Trimiteți amândoi prin curier ramburs cu aceeași suma și va rugați ca unul sa nu dea teapa

| Lioana a răspuns:

Ca schimb nu merge. Merge însă sa faceti amândoi vânzarea cu aceeași sumă si trimiteti in sistem ramburs. Ai grija ca se adauga taxele postale, deci trebuie sa scoti ceva banuti de la tine pentru schimbul asta.
Sau daca aveți încredere unul in altul puteti trimite coletele fara ramburs. Taxele postale vor fi mai mici (jumatate).

| Clorox a răspuns:

Ramburs