| Stargoz a întrebat:

Anevoie de ajutor neaparat. Doar ce ma suna un numar ciudat format din 13 cifre care incepe cu 001 si nu stiu ce ar fi putut fi asa ca i-am inchis. M-a sunat o secunda adica imediat ce suna, inchise. Ce ar putea insemna asta? Din cate stiu toate nunerele de telefon normale ar trebui sa aiba 10 cifre nu 13.

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ar putea sa insemne ca te-a sunat cineva din alta tara. Nu iti face griji, se mai intampla. tu doar NU raspunde. Si pe mine m-au mai sunat din Guatemala, seara tarziu.

| Yuoia a răspuns:

Este din strainatate. Numerele cu 10 cifre sunt din tara. Cu prefixul din strainatate, se ajunge la 13 cifre. Probabil din America cum spune mai sus. Dar daca doar a dat bip, sa nu suni inapoi. Poate fi o capcana cu suprataxare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Sunt si numere de telefon formate din mai mult de 10 cifre (numere internationale). Proabil acesta este si cazul tau, sa fie un numar robot care te-a aplecat dintr-o alta tara (India, Africa de Sud).

| Anonimafarahaz2 a răspuns:

Daca incepe cu 001 este un numar de SUA, adica un numar de Americawinking Cel mai sigur ar fi sa nu raspunzi la asa ceva daca stii ca nu ai rude sau cunoștințe in afara țării