| AlexDarius3 a întrebat:

cand intru in Avira, dau la antivirus > open > activity, pe langa scanarile pe care le mai fac si update-urile de la antivirus care se fac automat mai vad si un "Service Stoped" "Service Started" si apare imaginea de la Firewall sau protectia in timp real. E normal asa ceva?

3 răspunsuri:
| aADI a răspuns:

Dezinstalează orice antivirus, ai windows defender la pachet cu windows la fel și windows firewall. Antivirusurile îți papă procesorul și ramii.

| Ora de net a răspuns:

Buna, Alex,

Incearca sa mergi la Avira-> Extras-> Configuration-> General-> Security-> si sa debifezi "Protect processes from unwanted termination", click pe Apply si OK.

| AlexDarius3 explică (pentru Ora de net):

Am aflat deja problema, asa se intampla atunci cand inchizi calculatorul sau cad faci un update, dar se porneste automat atunci cand pornesc calculatorul sau cand se termina update-ul. Multumesc oricum.