| nonamehaha a întrebat:

De alaltăieri am inceput sa primesc mesaje in chineza de la un numar de Romania. Mi s-a parut ciudat. de exemplu : "Dumnezeu nu există, trăiești în simulare. Te rog să nu te rogi. Nu ai viitor, nici viitor. Ai 4 ani anul acesta. Moartea. Satana. Fără zeu. Andre, ai grijă. Vei fi atacat. Cei dragi. S-a remediat când nu te-ai gândit la asta. Run. Evadează fără teamă." sau "Dragă, ai spălat geamurile? Sunt lângă Parcul Chindia. Aștept cu nerăbdare toată lumea! Am adus tot ce vrei. Ești gata? El chiar vrea să te vadă din nou. Aveți grijă de frunze și gard. Este foarte periculos afară. Mulțumesc, [numele mamei mele]. I-am dat block dar ma intreb de ce primesc genul asta de mesaje si de unde stie atatea chestii. A zis ca e pe langa Parcul Chindia... eu prin zona aia stau. Tin sa mentionez ca nu am intrat pe site-uri ciudate.

Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

Trăim în Matrix :O!

Glumeam

Sunt tot felul de ciudați. Îți recomand să blochezi numărul cu o aplicație. Oricum acea persoana nu îți poate face nimic, așa că stai liniștit. Probabil că este cineva care îți face o farsă. Daca chiar nu te simți în siguranță, îți recomand să înveți niste mișcări de autoapărare sau și de atac.

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cool nu te plictisești, primesti mereu ceva interesant, culmea din china in limba romana wow ce onoare pe tine

| anonimg a răspuns:

Ne-am crucii dacă am cunoaște în câte telefoane se află numerele noastre de telefon. Unii dintre aceștia nu sunt în toate facultățile mintale.
Deci blochează numărul și ai scăpat de grijă. În felul acesta persoana respectivă va vedea că mesajele nu vor pleca din telefonul ei, și nu le va mai trimite. La fel va fi și cu apelurile.

| Cduncfujndf a răspuns:

E posibil să fie un prieten care îți face o farsă.

| christine99 a răspuns:

Ce mesaje plictisitoare, smr

| cuvant a răspuns:

Poți la politie dacă primești in continuare mesaje. Ei pot cere apoi sa vadă cine îți scrie.

| nonamehaha explică (pentru RAY):

Le-am tradus pe google translate... voiai sa iti dau in Chineza?

| RAY a răspuns (pentru nonamehaha):

Misto inveti chineza, o limba de viitor, fii serios/a

| Ale5184 a răspuns (pentru RAY):

Fii cuminte RAY

| RAY a răspuns (pentru Ale5184):

Nu sunt?

| Ora de net a răspuns:

Bună!

Sfatul nostru este să nu răspunzi unor numere necunoscute, să nu discuți cu persoane pe care nu le cunoști și chiar să blochezi astfel de numere. Totodată, ai grijă cui îi împărtășești numărul tău de telefon.