| nikos7s6s6s66ss a întrebat:

Bună, cam am probleme lă școală. Mereu colegii se iau de mine și luni la simulare la română a trecut o colegă pe lângă și a început să țipe că vai că s-a speriat de mine și m-a făcut satană și după trece alt coleg pe lângă mine și face și el la mine piu satana și când am ieșit de la simulare am ieșit pe ușa scolii și era asta, stătea acolo și face ce vrei fă? fără să îi zic nimic.Eu i-am ignorat pe toți și nu le-am zis nimic, dar cum am ajuns în halul asta în cât să mă facă satană.Îm distrug viața, am stat și am plâns 1 oră, eu nu înțeleg cu ce i-am deranjat.

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

~cum am ajuns în halul asta în cât să mă facă satană~

răspunde-le și tu cu aceeași monedă

2 răspunsuri:
| AdioTPU a răspuns:

Nu trebuie să-i deranjezi cu ceva că să aibă motiv sa se ia de tine. Ei o fac din cauza faptului că te simt o persoană mai vulnerabila care se supără repede și pune la suflet. Un bully nu are nevoie neapărat de motive că să se lege de cineva, ei o fac că să atragă atenția celorlalți și să simtă că se află într-o relație de putere. Tu poți să arăți că nu-ți pasă, să răspunzi la glumele lor cu o gluma și văzând că nu te afectează posibil sa o lase mai moale și să nu te mai tachineze.

| 120bulevard a răspuns:

Le zici asa, Vrei sa-l vezi pe satana? Apoi le bagi mana in gat si ii trantesti de banca, n-o sa te mai deranjeze nimeni pe urma.