| GeorgeGabriel20001 a întrebat:

Salut.Vreau să cumpăr ceva de pe un site prin intermediul PayPal.
Am banii deja in PayPal dar nu am un card atașat contului.Trebuie sa am ceva bănuți pe card că sa-l pot atașa contului de PayPal? Sau pur și simplu bag datele cardului și gata?

8 răspunsuri:
| viavo a răspuns:

Daca ai banii in contul de paypal poti sa cumperi si fara sa ai atasat un cont bancar.

| GeorgeGabriel20001 explică (pentru viavo):

Nu merge, sau nu-mi dau eu seama cum...
De ex, an vrut să-mi iau ceva de pe wish, iar când dau să cumpăr cu PayPal îmi cere să-mi atesez cardul.

| viavo a răspuns (pentru GeorgeGabriel20001):

Eu pot sa cumpar si daca sterg contul bancar. Esti in Romania? Intreb pentru ca legile lor difera de la stat la stat.

| GeorgeGabriel20001 explică (pentru viavo):

Da,sunt in Romania

| viavo a răspuns (pentru GeorgeGabriel20001):

Asa am patit si eu o data dupa ce am cumparat si nu am avut vredit pe cont. Imi cerea sa atasez un cont bancar si nu puteam sa trec de acea fereastra si sa achizitionez de pe creditul din contul de paypal. Se mai poate intampla asta daca soldul tau nu este suficient.

| GeorgeGabriel20001 explică (pentru viavo):

Am incercat să cumpăr ceva și de pe Joom, acolo merge fara datele bancare.Probabil depinde de fiecare site in parte.

| viavo a răspuns (pentru GeorgeGabriel20001):

Ciudat

| floreadan a răspuns:

Poti sa cumperi cu paypal si fara a avea un card atasat. Ai incercat asa?