| chara999 a întrebat:

Pentru a comanda de pe okazii am nevoie de buletin? Am auzit ca nu, doar ca nu vreau sa vina coletul si sa mi ceara buletinul si sa nu-l am la indemana.

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da, trebuie să pregătești actul de identitate, la ridicarea coletului. Poștașul (respectiv, curierul) are obligația să noteze într-un registru, seria și nr cărții de identitate. Dacă îl cunoști personal, dacă te cunoaște, se poate 'merge' și pe încredere, deci e de ajuns să-i dictezi tu datele personale, fără să-i mai arăți actul.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai nevoie de cartea de identitatea pentru a primi coletul, de la posta sau curier, dupa caz.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Pentru a primi coletul de la firma de curierat sau de la oficiul postal vei avea nevoie de actul de identitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru floresdemayo):

Raport! Incurajezi ilegalitatea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Bravo! O sa deschd actiune sa iti trasnsfere fundita.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru anonim_4396):

Las-o balta, nu raspund pentru funde si apoi am destule.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru Ioandelasal):

Doar nu l-ați luat în serios! ))
Așa se relaxează el, când e vesel.