| NowForYou000 a întrebat:

Vreau și eu un raspuns rapid. Trebuia să îmi iau un bilet la compania aeriană Lufthansa, iar pe site-ul lor biletul costă 350 de euro și mi l-am luat pentru că nu aveau optiunea să pot să depun bani la bancă pentru ca nu am card. Iar acum am gasit pe un site acelasi bilet cu aceeași dată la doar 175 de euro și taxa de 10 euro si mai au si metoda de plata la bancă. Acum ce vreau eu sa vă întreb e : sa fie vreo țeapă? Acesta este site-ul

https://www.bileteavion.ro/

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este țeapă. Unele companii de intermediere vânzări au contractele lor cu firmele de aviație prin care primesc discounturi. Dacă scrie pe situl acela un preț, cu acel preț poți să cumperi biletul de la ei. Mai depinde mult și de data și ora când cumperi biletul. De exemplu ca să plece cu avionul plin sunt oferte de ultimă oră în care ultimele locuri disponibile înaintea plecării se vând mult mai ieftin, etc.