| DARKONExx2 a întrebat:

Www.telefonultau.eu a cumpărat cineva de pe acest site? As vrea sa-mi cumpăr un telefon cu vreo 600 lei mai ieftin si as vrea sa știu daca sunt de încredere sau nu... daca telefonul vine sigilat sau nu... daca e replica sau nu

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Eu am luat, dar asta a fost acum vreo poate chiar 10 ani în urmă.
Telefoanele sunt noi, sigilate, DAR...
- de obicei NU au pe stoc și stai până le primesc de îți piere cheful;
- am cumpărat 2 telefoane identice, însă am primit două produse oarecum diferite: da, erau același model cu ăla comandat, dar ca soft erau diferite!
- nu ai niciun fel de suport după garanție. În caz de vreo problemă, în cel mai fericit caz îți schimbă telefonul cu altul.
E o firmă de „piață gri". Dă mai ieftin, e drept, dar... cam atât.

1 răspuns:
| Ora de net a răspuns:

Salut,

Un magazin online este cel mai probabil sigur atunci când sunt afișate și ușor de accesat următoarele elemente:
- Datele de contact (nume, adresa fizică, telefon la care îi poți contacta în cazul în care este o problemă cu comanda plasată)
- Datele fiscale
- Secțiunea de "Politici de confidențialitate" și "Termeni și condiții"
Dacă verifici, site-ul menționat de tine conține tot ce am menționat anterior.

Pentru a afla și mai multe detalii poți căuta pe Google recenzii despre acest magazin online și citi o parte din părerile celor care au achiziționat anterior un produs prin intermediul site-ului respectiv.

În general, o diferență de preț foarte mare față de toate celelalte magazine de pe piață poate însemna că se pierd anumite beneficii sau sunt diverse dezavantaje față de ce oferă ceilalți vânzători.

Îți recomand să îți faci o listă cu toate întrebările pe care le ai, dacă e sigilat sau nou, dacă pot fi reparate în service-urile firmei telefonului, samd. și să suni la call center-ul lor pentru a afla toate răspunsurile înainte de a plasa comanda.

Poți citi mai multe despre garanție și posibilitatea de retur aici:
https://telefonultau.eu/retur/
https://telefonultau.eu/garantie-si-service/