| ღღMirciuL0wღღ a întrebat:

2 intrebari: 1. fifa sau pes? 2007 sau 2008? Funda la cel mai motivat (detaliat, explicat ) raspuns!

Răspuns Câştigător
| Laurentiuuu a răspuns:

PES 2008
+ grafica
+ gameplay (nu toate fazele)
+ suturile si pasele
- ligi nelicentiate
- sistemul de transferuri si alea din manger mode e complt aiurea, nici nu stiu cand am transferat, cand am vandut jucatori, ce valoare au jucatorii...
- loviturile libere si penalty, la lovituri libere iei gol aproape tot timpu... la penalty poti trage numai pe mijloc sau dai numai pe langa poarta...
NOTA: 8. 5/10

FIFA 2008
+ aproape toate ligile licentiate
+ sistemul de control din manager mode aproape perfect
+ lovituri libere si penalty gandite foarte bine
- grafica
- suturile (nu toate fazele)
- gameplay (sunt unele faze foarte bune care in pes nu ies)
NOTA: 8. 0/10

Desi notele arata in favoarea PES 2008, eu prefer sa joc FIFA 2008

4 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Eu prefer fifa, pes mi se pare cam "ciudat", nu stiu sa dau prea multe detalii, mi se par mai usor de controlat jugatorii la fifa, si nu iti vine sa-ti smulti parul din cap.
Si prefer 2008, pentru ca are echipe mai noi, grafica mai buna, miscari mai misto, etc
Deci prefer fifa 2008, dar iti recomand si 2007, pentru ca si ala e bunwinking
Si daca esti foarte curios, du-te pe net si decarca si pes sa vezi cum ewinking

| unknownn a răspuns:

Depinde cum il joci, fiecare are plusurile si minusurile lui.

| Baddboy a răspuns:

Fifa 2008 mai fain, mai real, mai greu jucam si in retea daca vrei. sau 2007 ca la ala ma stiu mai binebig grin

| Florin_George_1995 a răspuns:

Eu ti-as sugera fifa 2009, e super tare, depaseste fifa si pes-ul! Ecel mai fain!winking