| Deliric95115 a întrebat:

Ajutor,sunt din Timisoara, am 12 ani, 40kilograme si 1, 52-53 metri lungime, vreau sa ma inscriu la niste cursuri de kickbox, sau karate. e ok varsta mea pentru kick box? Pentru karate stiu ca e,am mai fost,dar vreau sa ma ajutati,sa-mi spuneti daca depinde cumva de varsta,daca da, de la ce varsta am voie? Si vreau si eu niste sali unde se fac cursuri pentru asa ceva daca puteti, va rog.

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Salut! Nu există vârstă minimă impusă pentru kick-box însă recomand karate Do care poate fi însuşit ca artă şi nu ca simplu sport de contact.
În Timişoara încearcă la Fudokan Karate care au antrenori recunoscuţi şi pe plan internaţional.
Telefoane : 0761-679.556 sau la
sau Email : fudokankarate@yahoo.com

| Deliric95115 explică (pentru Arthur):

Mersi,nu ma voi duce la karate big grin dar am gasit o sala unde se face kick box, mersi oricum, ai funda happy

| Arthur a răspuns (pentru Deliric95115):

Mult succes!