| eroudefranta a întrebat:

Am 1.82 si 62 de kilograme
Sunt mai slabut si vreau sa arat mai bine
Sa fac muschi, sa am patratele
Dar nu stiu cum sa incep
Imi puteti da o reteta de mancare si exercitiile pe care trebuie sa le fac pentru a avea un corp bine lucrat
Zic ca nu este foarte greu pentru ca am inteles ca intai trebuie sa scap de grasime pentru a face muschi si la mine nu este cazul
As prefera ca exercitiile sa le fac de acasa pentru ca nu am sala in zona
Gantera am eu
Si as putea improviza eu o bara pentru tractiuni
Dar nu am de pe ce ma ghida
Am nevoie de un fel de ghid
Va rog

6 răspunsuri:
| anonima455 a răspuns:

Există pe Magazin Play o grămadă de aplicații care într-o lună te ajută să obții formele dorite. Precizez că și eu am lucrat cu acele aplicații și chiar au dat roade ( sunt fată ). Încearcă și fă mișcarile cât mai corect + ține și dietele care ți se dau acolo. Multă baftă!

| Celcestietot a răspuns:

Ești ectomorf. Încearcă să te uiți la tutoriale pe internet și să instalezi aplicații pe telefon, toate acestea sunt pentru a te ajuta să dezvolți masa musculara.

| eroudefranta explică (pentru anonima455):

Spune mi aplicatia folisita de tine

| aXy99 a răspuns:

Daca erai suficient de slab ai fi avut patratele.

| anonima455 a răspuns (pentru eroudefranta):

Home Workout - No equipment ( doar că eu folosesc varianta pentru femei, fratele meu o folosește pe asta ).

| eroudefranta explică (pentru anonima455):

Ms