| Cr7adi a întrebat:

Am 16 ani fac sala de 1 luna spuneti-mi ceva exercitii ca sa scap de fund.Am facut fotbal si mi s-au ingrosat picioarele, am muschi pe picioare dar si un strat consistent de grasime. Acest lucru face o disproportie intre cum arat sus mai slab si jos gras, de aceea am inceput sala sa imi fac un corp frumos.In acelasi timp nici tractiuni nu pot face ca grasimiea nu ma lasa sa ma trag.

Cine imi da raspunsuri bune FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Spune-ne ce înălţime şi ce greutate ai.Dar pentru dezvoltare armonioasă trebui să faci înot.

| Cosmin86 a răspuns (pentru onasis1961):

De ce, ca sa-i dai iar un copy/paste cu 3-4 gr de proteine / kg-corp? laughing

| 95Cosmin a răspuns:

Nu poti scapa de grasimea dintr-un loc anume, corpul tau arde grasime in functie de multi factori, si eu am picioarele destul de mari si un strat gros de grasime pe ele, acum incerc si eu ca scap de grasimea in plus, asta e singurul mod de ati face picioarele mai subtiri, arzi grasime pana cand corpul incepe sa arda si de pe picioare.Dar la sala, sa iti antrenezi si picioarele pentru ca sunt foarte importante, mai ales daca faci genoflexsiuni(iti recomand sa le faci cu bara in fara ca sa nu te axezi asa de mult pe muschii de la fund). Bafta.
PS:Facand exercitii grele pentru picioare gen genoflexiuni si indreptari cu picioarele drepte te poate ajuta sa slabesti mai rapid pentru ca, exercitiile alea sunt foarte costisitoare pentru corp(soliciti mai multi muschi cand le faci si transpiri mai mult/consumi mai multe calorii rezultand in arderea grasimilor.)

| Ruxy5 a răspuns:

Fa genoflexiuni si tine si tu regim! Sper sa te fi ajutat!