| MirceaFlorin a întrebat:

Am 13 ani și 1.83 iar peste 2luni fac 14. De un an nu am mai crescut și din acest motiv vreau să mă înscriu la un club de baschet. Ce probe trebuie să dau?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Esti destul de inalt pentru varsta ta. De ce ai vrea sa mai cresti? Oricum te vei mai inălta pana pe la 20 de ani.

| Galezu11 a răspuns:

Salut! 1.83 la 13 ani si nu esti multumit?! Eu am aproape 16 si am 1.74, in legatura cu problema ta, e inutil sa te inscrii la baschet, poti face orice sport( desi sportul te ajuta sa te dezvolti) daca geneticul tau are limita 1.83 atat e. Nu mai ai ce face, dar cred ca vei mai creste, insa daca atat ti-e dat de la Dumnezeu, cu greu vei mai creste 1-2 cm. Succes, sper ca te-am ajutat.