| pilot a întrebat:

Am 16 ani si as vrea sa ma apuc de un sport. M-am gandit la fotbal dar nu stiu...toti spun ca ii tarziu la 16 ani.Sa ma incumet la fotbal?

5 răspunsuri:
| edytzu4 a răspuns:

Hai sa iti dau un sfat prietenesc : Daca tie iti place fotbalul, niciodata nu e prea tarziu, dar fotbalul nu te dezvolta, eu fac baschet si pot spune ca e cel mai tare sport posibil, cu toate ca am chef cateodata de un fotbal. Sper ca te'am ajutat! Fa ce iti cere inima, ce te face pe tine sa te relaxezi, sa fi in largul tau!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa te apuci de un sport de placere niciodata nu e prea tarziu. Dar daca vrei sa faci spor de performanta nu ai nici o sansa deoarece daca facei fotbal de multi ani deja la 16-17-18 ani erai cumparat de o echipa (messi a fost cumparat de barcelona la 16 ani). Dar iti recomand sa faci fotbal sau inot deoarece sunt sporturi pe care le practici cu placere tongue

| A98 a răspuns:

Daca aceasta este dortinta ta nu este prea tarziu niciodata si daca ai posibilitatea sa-l practici nu ezita.

| osutavirgulanoua a răspuns:

Dubarbier s-a apucat de fotbal la 17 ani... si la 22 juca cu CFR in ChampionsLeague ...Nu mai vorbim de unii africani care pana la 17-18 ani joaca pe camp si in conditii naspa, si ii vezi pe la 23-24 de ani prin anglia, spania si alte campionate puternice. Deci, nu e deloc tarziu!

| pilot explică:

Deci stiu sa joc destul de bine numai ca as vrea sa joc si mai bine si sa fac un fizic frumos.