| vladdd16 a întrebat:

Anul trecut nu am facut niciun sport si anul asta vreau sa fac neaparat.Am facut tenis de masa, tenis de camp si fotbal Ce sport nou imi recomandati? La inceput m-am gandit sa ma apuc iarasi de fotbal sau de tenis dar nu stiu ce sa fac.Sau credeti ca e mai bine sa ma duc la sala si sa fac si un sport de contact? Voi ce credeti?

6 răspunsuri:
| Youcandoit a răspuns:

Daca ai jucat fotbal ai putea sa te apuci de handball sau bascket dat fiind ca esti rapid datorita fotbalului.happy

| DanScutaru a răspuns:

Dupa parerea mea daca vrei ceva cu adevarat frumos si nou apuca-te de basket si nu iti va parea rau si concomitent poti merge si la sala ca sa faci si muschi... Succes

| DuzzyDrey a răspuns:

In Primul rand, si eu am facut Fotbal 6 luni
Basket 1 an
Si Handball 5-7 luni dar te plictisestii repede oh go on daca nu ai devotament adevarat si vointa si din cate vad daca nu ai rezistat la fotball si la tenis(camp/masa) e clar ca ai sanse sa nu te prinda basketul,inotul,voley, rugby, fotbal american, handball si orice altceva ce se leaga intre ele
Acum On Topic: Eu iti sugerez Ori sa faci SALA ( da calumea alimentatie corecta, Odihna, Antrenament intens Dur, Si un Program pus la punct)
Ori un Sport de contact care Aici Iubesc sportul de contact este facut pentru mine acum daca nu rezistii la 1-2 sporturii de contact mai bine te intorci si incerci ce a zis lumea de mai sus
Ti-as Sugera:
1. Box(cea ce m-am apucat sa practic:X)
2.Jiu-Jitsu(arta martiala, nu te gandi ca e karate sau porcarii van dame in filme, este o arta foarte frumoasa Cu lovituri pumn/picioare+ prize la pamant(gen mma) )

| cristi_7795 a răspuns:

Ai putea sa faci Rugby si eu am jucat fotbal si acum joc Rugby sau ai putea baschet.

| cristt12 a răspuns:

Eu iti zic inot.M-am dus la bazin sa invat sa inot si am continuat singur sa zic.Si in doua trei saptamani m-am dezvoltat enorm.M-am si inaltat cu cativa cm dar si abdomenul mi s-a dezvoltat.

| sandra99 a răspuns:

Inotul este cel mai bun sport, te dezvolta cel mai bine, pentru ca cand inoti toti muschii lucreaza.