| blacklabel09 a întrebat:

Am 17 ani 1.85 64kg deci sunt inalt si slab. Am putina masa musculara pe mine... credeti ca flotarile si tractiunile ma ajuta sa mi maresc bratele? Facute zilnic in numar mare ofer funda dar vreau seriozitate

3 răspunsuri:
| dariusbumbescu a răspuns:

Nu frate nu trebuie sa faci in fiecare zi... Tre sa lasi muschii sa creasca. Du-te la sala.

| SiLaS a răspuns:

Muschii cresc in zilele de pauza deci daca faci zilnic nu o sa te ajute cu nimic. Faci o data pe saptamana fiecare grupa de muschi maxim de 2 ori.Si ai grija la alimentatie vad ca esti slab rau, la 1.85 sa ai 64kg e slab rau de tot.Ai grija sa mananci carbohidrati ca sa te ajute in acumularea masei musculare.

| Cosmin86 a răspuns:

Pentru muschi faci RAR ( nu zilnic ) si in numar MIC cu greutate MARE.

Faci maxim 8 flotari. Daca poti peste 8, maresti greutatea.

Eu spre exemplu prefer flotari la paralele ( unde ai tot corpul in aer ) cu discuri legate de mine, sa nu pot peste 8.

Era un exemplu.

Si evident, alimentatia. Doar nu vrei sa pui muschi mancand ca un om normal?