| sica2 a întrebat:

Am 17 ani si 6 luni si am 1.82m si 77kg.Care sunt sansele sa mai cresc in inaltime si cat voi mai creste? Vreau sa ma apuc vara asta de sala de forta si as vrea sa stiu chestia asta.Mama are o inaltime de 1.62m,iar tatal 1.87m.

4 răspunsuri:
| Tudor_Daniel_1993 a răspuns:

Depinde... fiecare organism e diferit! eu de la 15 ani aveam 1.82 si acum la 21 de ani am 1.83... deci doar un cm big grin

| Serban_Andra_1999 a răspuns:

Probabil, daca faci sala o sa mai cresti, ai putea sa incepi sa joci si bashet; se spune ca ajuta

| BoneShiver a răspuns:

Eu am 15 si 1.82 si 75 kg... Depinde si de parinti. Tata are 1.92 si mama 1.80 deci laughing

| Tinușca a răspuns:

Poate ii semeni tatalui tau si vei mai creste dar nu prea mult, mai depide si de organismului fiecarei persoane in parte. Daca te duci la sala nu practica exercitiile cu greutati sau abdomenele pentru ca stopeaza cresterea(asta in cazul in care iti doresti sa mai cresti), in rest poti practica diverse sporturi care chiar te ajuta sa mai cresti putin(yoga, pilates, fitness etc.)
Sper ca te-am ajutat cit de cit. Funda?