| UsSerName a întrebat:

Am 17 ani si 1.62m inaltime... cum sa fac sa ma mai inalt vreau sa ma apuc si de sala vreau sa stiu un regim alimentar potrivit sa caut vitamine? daca da ce imi recomandati?happy dau si funda d'aia happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Ajuta mult inotul si sarituri in inaltime (saritul coardei). Succes! winking

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

E optim si innotul, tenisul si baschetul! De asemenea, trebuie sa consumi si lactate corespunzator, ca oasele sa aiba calciu cu ce sa se lungeasca! Nu mai zic de fructe si legume cat mai multe!

| Andra_3863 a răspuns:

Posibil datorita salii sa te mai cresti un pic in inaltime.nu foarte mult...happy vitaminele nu cred ca ar ajuta la ceva.

Răspuns utilizator avertizat
| DemonicBlood a răspuns:

E o chestie genetica, dar daca vrei ceva cm in plus trebuie sa faci sport! ( baschet, volei ) si sa nu mananci multe porcarii de la fast-food.

| S3bY_4165 a răspuns:

Pai inncearca rugby

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste despre viatamine si de unde le poti procura pe www.viata-sanatoasa.com