| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani si vreau sa ma apuc de sala. Am auzit ca pot ramane scund daca ma apuc acum. Am 1.62 (inaltime) si as vrea sa stiu cum sa pot creste in inaltime.

Dau fundita pentru cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| iStarry a răspuns:

Ramai scund daca te apuci de tras fiare de acum pentru ca la varsta ta nu ai musculatura dezvoltata... dar o banda, bicicleta merge happy ca sa cresti trebuie sa faci:baschet ori inot. Succes! happy

4 răspunsuri:
| Roooxaneeelllll a răspuns:

Pai nu numai decat trebuie sa faci sala ca sa cresti in inaltime fa alte sporturi de ex baschet!

| Razvanel231 a răspuns:

Eu am 1.73 si tot 14 ani si m-am apucat de sala de 1 luna fara o saptamana si iti poti dezvolta foarte bine corpul

incepand cu un circuit (bicicleta,spate,biceps,piept,banda,abdomene, triceps, picioare) timp de 1-2 saptamanii si dupa poti incepe ce fac aia mai avansati

Greutate mai mare,gantere, trapez, abdomene in aier (te sprijini in coate ) multe alte chestii + daca esti din buc si nu stai departe de sec 2 te pot invata euwinking

sper ca te-am ajutat!

| elenutza_7279 a răspuns:

Deci pana devi si uh cum sa zic mai matura mai 'mare' nu trebuie sa faci nimic. nu te apuca de nici o sala. organismul acum e in dezvoltare si daca il supui la anumite lucruri nu va mai reactiuona cu nimic. asteapta macar pana la 18-20 ani. daca nici atunci nu ai crescut in inaltime inseamna ca e ceva genetic. dar exista modalitati care poti sa cresti.dar nu de pe acum. mai asteapta. si incearca sa mananci mai sanatos

| mikmiki a răspuns:

Practia un sport.de ex baschet