| Dul a întrebat:

Am 57 de kg si nu sunt grasa, dar am solduri in rest nu am burta si nici picioare mari. Am nevoie de sfaturi cum fac ca sa slabesc?

Răspuns Câştigător
| hummer24 a răspuns:

Tine un regin fara dulciuri, poti sa faci alergari sau sa sari coarda on sa slabesti ai sa vezi, si sa bei multa apa in timpul antrenamentului.
In general saritul coardei ajuta mult de tot la slabire mai ales in zona gambe coapsewinking

1 răspuns:
| claudiuboss14 a răspuns:

5. mesele sa fie bogate in proteine de calitate si carbohidrati de calitate! legume, carne gatita sanatos, paste, orez…nu tone de paine si sosuri aiurea:-) editez ca am uitat - nuci crude, alune natur nu prajite, migdale, etc…mananca sanatos si ai sa vezi o diferenta uriasa!
6. apa cam 30 ml / kg in zilele fara sport si cand faci sport suplimentezi cu inca o jumatate de l de apa cel putin:-)
7. rabdare…te dezvolti frumos in 6 luni, bine intr-un an si perfect in 2 ani dupa care muncesti pentru intretinere
vezi de exemplu aici http://www.de-azi.ro/se-poate-2/"

esti in perioada de dezvoltare, pana la 18-20 de ani mai cresti si nu uita metabolismul si hormonii te ajuta in perioada asta enorm sa te dezvolti superb! munceste serios si o sa vezi rezultate de la o luna la alta.