| Shane a întrebat:

Am cateva intrebari.
Boxul te deformeaza? Ma refer in cazul fetelor
Si a 2 a intrebare..cum poti invata sa boxezi de acasa? laughing
Doar lucruril elementare sa zic.
Funda

7 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Bună!
Nu îmi plac aceste sporturi violente, şi da, bineînţeles că deformează.
Părerea mea este, să te gândeşti mai bine.

| greyhound a răspuns:

"cum poti invata sa boxezi de acasa" iti faci un gagiu iute la manie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai o sa te doara spatele din cauza garzii, o sa ai probleme cu buzele daca nu tii bine garda. Fiecare boxeaza diferit, ia legatura cu cineva priceput si boxeaza nitel cu el inainte sa-ti dea sfaturi, sa-si dea seama ce stil de boxat ai in functie de fizic, forta, viteza etc.
Spre exemplu al meu e sa ma duc aproape si-l umplu de crosee, altfel nu vad cum m-as descurca. Daca faci ca mine nu mai tine cont de garda cand ii spargi capu', o sa se fereasca mai mult, rar le da inapoi.

| VladGH a răspuns:

Daca te antrenezi doar pentru tine (adica nu te duci la campionate, intreceri ), te poti antrena acasa. Nu vad ce sa se deformeze.

| KoNeTi a răspuns:

Pai te cam deformeaza. Si ca sa inveti acasa poti privi tutoriale pe YouTube sau aduci un profesor acasa Funda?

| vali4789 a răspuns:

Box? apuca-te de fitness