| cosmin986522 a întrebat:

Am citit pe net ca daca nu mananci suficiente calorii pierzi din masa musculara. Stiu persoane care la 20-22 de ani au ceva vechime la sala si desi nu consuma nici macar necesarul de calorii pentru mentinere tot nu le scade masa musculara. Care e motivul?

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

De unde stii tu cat consuma? si care e necesarul pentru mentinere?

| Kriss96 a răspuns:

Motivul e logic si mi-e mila de nervii mei ca trebuie sa ti-l bag pe gat.
Articolul pe care l-ai citit nu se refera la cei care fac sport. Ci la oamenii normali care in 80% din timp stau comod.
Sala inseamna sport. Mult! O persoana care isi antreneaza muschii continuu poate sa nici nu manance.