| anonim_4396 a întrebat:

Am doua intrebari legate de inot.

1.Cand inot liber sunt obligat sa bag capul sub apa?
2.Dece trebuie sa suflu apa puternic pe nas cand sunt sub apa?

Răspuns Câştigător
| mailman a răspuns:

Nu te lua dupa ce zic ele/eihappy fac inot de la 9 anihappy Cel mai bine e sa tii capul in apa ca sa poti avea o viteza mai mare si de asemenea e mult mai comod sa inoti cu capul in apahappy Nu trebuie sa suflii puternic cu nasul in apahappy Tragi aer, inoti, cand simti ca nu mai poti suflii pe nas, cand urmeaza sa ridici mana dreapta, scoti nasul pe partea stanga tragi aer dupa care-l bagi la loc si tot asahappy

3 răspunsuri:
| Rιѕα a răspuns:

Bună.
1. Nu cred
2. Ca să nu-ți intre apă în nas

| BombonikThaa a răspuns:

Nu nu esti obligat sa bagi capul la fund dar depinde de cerinte.Aerul sub apa trebuie suflat pentru a nu iti intra apa in nas. Sper ca ti-am fost de folos; FUNDITA?:**

| Aalexander a răspuns:

Altfel nu poti.
Expiri in apa, inspiri deasupra.
Daca ai expira si inspira deasupra ti ai distruge stilul.
Ai putea sa faci asta daca ai inota foarte foarte incet.