| anonim_4396 a întrebat:

am o 3 intrebari legate de inot.

1.Dece cand inot sub apa nu pot sa duc la fund de tot din cauza presiunii, ma ridica in sus
2.dece mereu cand inot im intra apa pe gura sau nas si ma inec
3.Cum se calca apa?

3 răspunsuri:
| alinutzu_6299 a răspuns:

1.scoate tot aerul din plamani cand vrei sa sari ...eu nu iti recomand
2.pentru ca poate le deschizi din instinct incearca sa te tii de nas
3. miscarea e simpla :dai din picioare ca la bicicleta cum pedaliezi si dai si din maini ori in sus-jos ori stanga-dreapta pentru orientare

| Nedea_Marius_1994 a răspuns:

Iti dau raspuns la varianta a doua ca la prima si ultima ai raspunsuri bune
deci atunci cand esti pe sub apa sau faci un salt in apa ca capul in jos incearca sa expiri aerul in acest fel apa nu poate intra in nas

| marcelyynoo a răspuns:

Pot sa iti raspund doar la 1 laughing
deci daca vrei sa inoti si sa stai la fund incearca sa nu iti tii rasuflarea adica sa nu ai aer deloc si asa te duci la fund