| BurdetiuRuben a întrebat:

Cand suflu mult ma doare capul de parca miar exploda.De ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te doare capul sau poti avea ameteli cand sufli indelugat pentru ca se schimba raportul de gaze din sange foarte repede, in favoarea oxigenului, iar vasele de sange din creier se contracta, pentru a pastra nivelul de oxigen constant.
Astfel scade circulatia sanguina la nivelul creierului si este normal sa te doara capul sau cum iti spuneam sa ametesti.

| 1DobreMihai1 a răspuns:

La toti ni se intampla si deoarece creierul ramane fara aer si i se face raulaughing

| BurdetiuRuben explică (pentru 1DobreMihai1):

Dar eu suflu 1 minut si ma doare capul si un coleg 3 minute si nu-l doare capul

| Lowkee a răspuns (pentru BurdetiuRuben):

Ti se dezumfla creierul laughing

| BurdetiuRuben explică (pentru Lowkee):

Esti prost ti-a mai spus cineva asa

| 1DobreMihai1 a răspuns:

Pai si eu tot cam 1 minut ala are plamanii buni man...