| ReZiSTorr a întrebat:

Am o gantera de 8, 5 kg.Ce exercitii mi-ati recomanda pentru mai multe grupe de muschi, cat de cat? FUNDA

2 răspunsuri:
| SiLaS a răspuns:

Flexii pentru biceps, ridicari deasupra capului pentru triceps, ramat cu gantera dar este o greutate foarte mica si nu ai cum sa iti maresti masa musculara doar cu niste gantere asa mici. Daca te duci la sala o sa ai mai multe posibilitati.

| PrunaPătrată a răspuns:

De acord cu SilaS, mai bine te-ai duce la o sala de fitness si o sa faci acolo ce vrei si ce nu vrei big grin cu gantera ai mai putea face extensii pentru piept ( sunt ca alea pentru triceps numai ca pornesti de la nivelul capului si duci gantera la nivelul pieptului, trebuie sa stai orizontal si te vei sprijini de o banca cu spatele, nu cred ca ai inteles mare lucru dar nu gasesc poza/video sa-ti dau laughing )