| anonim_4396 a întrebat:

Salut,care ar fi grosimea maxima a anvelopelor compatibile cu rock Rider st120(as vrea sa pun 2.4).Si daca pun tot pe aceasta bicicleta furca de 120mm va afecta?

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Cel mai bun lucru pe care il poti face unui ST120 e sa il schimbi cu altceva. Bine, acum ca sa lasam gluma deoparte, daca el vine cu cauciucuri de 2 inch, cel mai bine iei si masori. As zice ca cel mai bine pui ceva de 2.1. Depinde mult si ce profil ai la cauciucul ala si pe ce suprafete vei rula. Legat de furca, vezi si tu cum se pupa. Poti sa ramii pe ceva de 100 mm cit e cea instalata, dar baga ceva cu aer si remote lock. E o mica-mare diferenta. Asta daca mai si urci pante mai dure. P.S. In ce zona biciclesti? Daca ajungi prin Iashington, da un semn de viata. tongue

| Theguitarist2001 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Prin Craiova și câteodată la tara dau dropuri 1-2m

| Theguitarist2001 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Legat de grosimea anvelopelor am văzut anunțuri tot cu st 120 u pe olx in care avea furca stock și intra 2.4, merge?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Theguitarist2001):

Cel mai probabil da. Problema e "dropuri 1-2 m" pe care nu le faci cu biciclete de-astea de buget, si mai ales hardtail-uri. Adica nah, le faci, dar faci bicla praf si iti risti si oasele...