| alinaaa22 a întrebat:

Am o inaltime de 1.68 si 45 de kg. Voi ce ziceti, mai trebuie sa slabesc?

9 răspunsuri:
| uniqoolstefan a răspuns:

Nu, nu cred ca ar mai trebui sa slabesti chiar deloc. ai o greutate ideala pentru inaltimea ta. indiferent de raspunsurile noastre important e sa te simti tu bine in pielea ta.

| Vichtory a răspuns:

Desigur ca nu, nu te mai stresa, este foarte bine asa. Eu am inaltime de 1, 55 m si 40 de kg, OMG.
E super pentru tine. Pooop.

| Dumnezău a răspuns:

Fiind fata, ai o greutate putin mai mica decat ar fi normal, ideal ar fi sa ai undeva la 48-49 de kilograme,dar depinde si de ce varsta ai. Daca ai slabi prea tare,ai deveni anorexica, mai bine baga vreo doua saorme, ca nu-ti fac rau.

| Mikasa a răspuns:

Eu am 1.55 si 40 kg.NU cred ca trebuie sa slabesti.Iti faci prea multe griji.

| Ghio a răspuns:

Intre 40 si 50 e greutatea normala, 45 e perfect.big grin

| Carina16 a răspuns:

Eu zic ca nu.Dar tu faci cum vrei, esential e sa te simti Tu bine in corpul tauhappy

| faceyahoo a răspuns:

Nu, in niciun caz esti super-bine cum esti funda?

| al3xXMEN a răspuns:

Depinde cum arata am cam cat tine si am kg si zici ca am 30

| LalauraR a răspuns:

Buna
Nu, ai o greutate normala, chiar un pic slabuta
Trebuie sa ai cu 10 kg mai putin decat inaltimea ta, adica la 1.68 trebuie sa ai 58 de kg, bine nu e strict mai variaza in functie de ani. Dar cam aceasta e regula, sigur nu trebuie sa mai slabesti.