| xRazvan a întrebat:

Am putina burta. daca fac abdomene slabesc? cel mai bun raspuns funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,daca vei face exercitii abdominale si vei avea o alimentatie corespunzatoare, vei obtine rezultatele dorite.Pentru rezultate mai bune in zona abdomenului, combina abdomenele(exercitii pentru partea superioara a abdomenului)cu urmatorul exercitiu(pentru partea inferioara): http://www.youtube.com/watch?v=mluijhFQbm4&feature=related incepe cu 50(sunt foarte usoare)si avanseaza pe parcurs la 150-200.Ar fi de preferat ca exercitiile sa nu le faci zilnic,ci o data la doua zile,pentru a evita febra musculara sau intinderile musculare.
Din punct de vedere al alimentatiei,elimina din aceasta produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chips-urile,sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci,seminte, alune, migdale sau fistic.De asemenea,evita pe cat posibil prajelile(contin foarte multe kcal, datorita uleiului).Nu trebuie sa elimini complet painea din alimentatie, ci doar sa o consumi in cantitati corespunzatoare.In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea(lucrul acesta te va ajuta sa nu depasesti necesarul)si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte de masa va reduce pofta de mancare,iar consumata dupa masa,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Portiile trebuie sa fie medii, nici prea mult, nici prea putin(astfel vei asigura organismului energia necesara). Succes.

6 răspunsuri:
| naf29 a răspuns:

Salut, pentru a da "burta" jos, mai rapid trebuie: 1. O alimentatie cat mai corespunzatoare.(a punctat foarte bine Katya) eu as mai plusa cu ceva (eu asa fac) mananc de 5-6 ori pe zi (pe principiul putin si des). Este de preferat sa mananci ceva la fiecare 2 ore (fie ca ai 3 mese principale, si mananci intre mese un iaurt, un fruct, important este sa iti tii stomacul mereu "ocupat"). 2. Eu as combina abdomenele cu cardio (banda, bicicleta, stepper). Succes si spor la miscare. P.S. Pentru exercitii si sfaturi da un click pe blog: http://antrenorpersonal.wordpress.com/

| Alexsuperboss a răspuns:

Eu tias recomanda sa faci muschi pentru pioare...la ei depui mai mult efort.
De ex:
Alergari
Genoflexiuni

| KIDoOr a răspuns:

Da. fa 200 de abdomene pe zi, 4 serii de 50 si in 4-5 zile slabesti cate in kg, dar trebuie sa ai grija si la ce mananci.

| serandco a răspuns:

Nu, pentru slabire sunt recomandate exercitiile cardio. Nu poti slabi numai intr-un singur loc.

| kytionut a răspuns:

Da+ ca iti vei sculpta abdomenul, daca ajungi sa faci 50 de abdomene o data si 200pe zi o sa fi mai ceva ca Alex Velealaughing

| monica2729 a răspuns:

Da daca faci cam 200 de abdomene pe zi o sa slabesti! Dar incepe cu vreo 50 sau 60! big grinbig grinbig grin