| AvalohAlyn a întrebat:

Am ratacit undeva prin casa un aparat de abdomene luat din Lidl de genul http://offers.kd2.org/ro/ro/lidl/pnTH/
Nu l-am folosit deloc pana acum si ma gandeam sa incerc sa vad cum e.
Intrebarea mea este ca sa se cunoasca rezultate si sa arzi un numar optim de calorii cate abdomene trebuie sa faci la el? Si e sanatos? Am auzit ca afecteaza coloana? E adevarat?
Ma gandeam sa fac cu el asa doar pentru ca e buna miscarea si poate imi mai bune sangele in miscare.

Voi cate abdomene faceti cand faceti si e ok sa fac pentru inceput doar abdomene?

Nu ma astept la mari rezultate de la el, doar sa fac putina miscare.

Voi ce ziceti de aparat si puteti sa imi raspundeti la intrebari?

Răspuns Câştigător
| Ale5184 a răspuns:

Nu am folosit aoaratul dar poti incepe prin a face cate 3 seturi de cate 15. Daca ai apoi dureri de coloana, te opresti. Daca e ok, poti continua sa faci mai multe abdomene, crescând numarul treptat